Camna Litoměřice

Camna Festival Horní Jelení 2019

Camna Festival Horní Jelení 2019
Festival Horní Jelení 2019


Camna na Mosteckých slavnostech
fotogalerie


Camna a farmářský bál Hlinná 2018
Více informací


Jarmark Hlinná jaro 2018
Více informací

CAMNA COUNTRY

CAMNA COUNTRY
Country Music litoměřice tradiční České country, Skotské a Irské tradicionály
fotogalerie

CAMNA COUNTRY

CAMNA COUNTRY
Camna a Festival trampské písně KFTP v Horním Jelení
Více informací

CAMNA na Berounce

CAMNA na Berounce
Berounka Kazín
Více informací

CAMNA

CAMNA
CAMNA Brook a jeho skotské intermezzo

CAMNA

CAMNA
Akce poznej svého farmáře na pštrosí farmě v Židovicích
Více informací

CAMNA a PORTA BOHEMICA

CAMNA a PORTA BOHEMICA
Camna Velké Žernoseky u přívozu
Více informací

Datum: 26.05.2019

Camna a Festival Horní Jelení 2019

Camna Festival Horní Jelení 2019 Již potřetí Camna vystoupila na 44. soutěžním festivalu Trampské písně v Horním Jelení v sobotu 25.5. 2019.
Jako vždy skvěle připravená akce a skvělá atmosféra, děkujeme pořadatelům festivalu K.F.T.P za pozvání a zvukaři za skvělý zvuk, který se jen tak nevidí. Pro více informací navštivte fotogalerii. Co dodat, těšíme se na další, v pořadí již 45. ročník.


Datum: 10.06.2018

Camna fotogalerie 2019

Navštivte fotogalerii Vinařský košt Velké žernoseky 18.5. 2019, nebo další fotogalerie z našich hudebních vystoupení tak, jak šel s námi čas.


Datum: 10.12.2015

Country Camna

Camna Country Přátelé a kamarádi, jsme kapela jménem Camna a v současnosti čítáme šest, více než dospělých chlapů. Co hrajeme? Country a folk převážně z české scény, pak trochu toho bluegrassu, Skotské a Irské lidové tradicionály. Sem tam i něco málo netradičního, každý si ale přijde na své. Proč hrajeme? Hrajeme ve svém volném čase proto, že nás to baví a muzika je naším koníčkem. Všichni členové kapely Camna jsou protřelými harcovníky s různou muzikantskou minulostí. Kromě běžných nástrojů používaných v country muzice máme také ještě české i skotské dudy a píšťaly, které pak naší hudební produkci příjemně obohacují. Kde hrajeme? Všude, kde nás budou lidé rádi poslouchat.

Disponujeme vlastní zvukovou aparaturou o výkonu 2x1000W, která postačí k ozvučení menších sálů i venkovních produkcí.


Datum: 19.12.2016

Křest CD CAMNA 2016

CD Camna 2016 Tak a je to tady. V sobotu, 17.12. 2016 odpoledne, jsme na návsi obce Hlinná u Litoměřic, za přítomnosti "Středohoře" pokřtili naše nové CD CAMNA 2016. Díky tedy všem, kteří se jakkoli na vzniku CD podíleli a kteří na křest našeho CD přišli. Oslavovalo se pak dlouho do noci a opravdu jsme si to užili.

Co nám to přineslo?
Samotnému nahrávání předcházely měsíce příprav, výběr hudebních skladeb, jejich aranží, pilování detailů a také udržování křehké herní kázně, protože se pak nahrávalo současně do 16-ti stop jako na "živáku" a bylo potřeba to dát na "první dobrou". A tohle všechno nás posunulo o veliký kus dál, což také kromě nás samotných jistě ocení i naši posluchači.


Datum: 25.12.2016

Camna a vlastní zvuková aparatura

Camna vlastní zvuková aparatura Tím, že jsme začali být hudebně "barevní" a také trochu "specifičtí" svým zvukem, jsme posílili i myšlenku na zvukovou stálost našeho hudebního výrazu. Zkušenosti nejen z let minulých jasně ukázaly výhody i nevýhody najmutého externího zvukaře. Zažili jsme za svůj muzikantský život mnoho zvukařů, dobrých i špatných, s výbornou i mizernou aparaturou. Zažili jsme zvukaře, se kterým bylo vystoupení radost, nebo naopak jen trápení a třeba i zkažené celé vystoupení. Na "festivalových pódiích" si vybírat nemůžeme, tam je zpravidla jeden zvukař pro všechny střídající se kapely. V případě našich vlastních akcí a vystoupení jsme se však rozhodli jít vlastní cestou a před rokem si pořídili vlastní aparaturu, ušitou nám na míru. Protože se naše "apáro" osvědčilo, posílili jsme jej o několik rozšiřujících prvků, druhý mix, silnější aktivní repro pro větší, nebo venkovní prostory.
Vzdali jsme se tím však pohodlí připraveného zázemí a odsoudili se možná k doživotnímu "tahání beden". Důvod je ale prostý. Záleží nám na našem zvuku, který tak máme plně pod kontrolou, na jeho barvě, dynamice i výrazu, což bez vlastního "hardware" není možné. Děláme to i pro naše posluchače, aby jsme jim mohli dát maximum. Nechceme znít pokaždé jinak, nebo mít některé nástroje "utopené", protože to tak někdo jiný, byť v dobré víře rozhodl.
Chceme poděkovat Jiřince za materiální podporu a také Petrovi Neubertovi z Audiostar.cz za odbornou pomoc při výběru a dodávky vybavení pro náš zvuk.


Datum: 11.10.2016

Nahrávání CD CAMNA 2016

Camna studio Jakožto před námi už spousta jiných kapel si natočila vlastní Cédéčko, tak i my jsme k tomuto rozhodnutí nakonec tak nějak dospěli a rozhodli, že si uděláme také trochu radost. A tak jednoho pondělního dne, tedy přesně 10.10.2016 jsme se na celý den zavřeli do (improvizovaných) nahrávacích prostor, fakt hodně se snažili a tak navzdory plánovaným 12-ti skladbám jsme ještě nakonec přidali další dvě. Hostem na housle byl Jirka Hančl a samotné nahrávání měl pak na starosti Marek Ženkl.

Co bude dál?
Bude se stříhat, mixovat, trochu opravovat a samplovat výsledný nosič, předpokládáme v horizontu pár týdnů (pár jsou dva). 
K dispozici jsou ukázky. Co jsme natočili? Věci, které se nám líbí. Kromě pár známých věcí také něco málo z vlastní tvorby a také naše oblíbené skotské tradicionály.
Takže kluci z kapely díky za herní kázeň až do konce nahrávání, kde ke konci byli všichni vysátí. A velký dík Markovi za profesionální přístup a nekonečnou trpělivost.


Datum: 13.01.2016

Co nového chystáme

Camna novinky Kromě vylepšování a pilování stávajícího repertoáru se také poslední dobou více zaměřujeme na skotské a irské lidové tradicionály. Protože Brookovi konečně dorazila dlouho očekávaná áčková skotská píšťala až z Ameriky, můžete se těšit na novou skotskou instrumentálku Flowers of Edinburgh, nebo irskou Red Haired Boy.. Proč skotská píšťala z Ameriky? To bohužel nikdo neví.
Dalším chystaným počinem je například nádherná a známá Cesta od kapely Kryštof, nebo některé úderky od Ivana Mládka.


Camna Country Litoměřice

Datum: 16.01.2016

Co je Bluegrass?

Bluegrass camna Bluegrass je hudební styl z rodiny stylů Country & Western Music pocházející z amerického jihu, oblasti Kentucky, Tennessee, severní a jižní Karolíny. Bluegrass vznikl kolem roku 1938 a jeho zakladatelem je Bill Monroe také přezdívaný jako "otec bluegrassu". Tento hudební styl se velmi rychle rozšířil a dal tak vzniku i mnoha dalším navazujícím stylům, například stylu Newgrass neodmyslitelně spojenému s americkou kapelou New Grass Revival.

Proč ale název Bluegrass? V překladu to doslova znamená "modrá tráva", ale copak je tráva modrá? Odpověď zní ano, také. Pouze Na pláních Kentucky roste zvláštní druh trávy, který na jaře kvete drobnými malými kvítky a louky tak mají namodralý nádech. Odtud tedy ten název. Styl bluegrassu je pro obyvatele venkova Kentucky, tedy hlavně farmáře, tím samým co u nás vesnická dechovka.


+420 776 862 011